TRENDY

Najnowsze trendy do mieszkaniat nagłówka

Co jest obecnie najmodniejsze w wystroju wnętrz? Na jakie trendy stawiają projektanci i dekoratorzy?

Odpowiednie dobranie kolorów, dodatków i mebli do własnego mieszkania może stanowić nie lada wyzwanie. Najczęściej trzeba zdecydować się rozsądny kompromis pomiędzy najnowszymi trendami i nowinkami meblarskimi i dekoratorskimi a ponadczasowym charakterem, który sprawi, że w przeciągu paru najbliższych lat urządzona przestrzeń zwyczajnie nie wyjdzie z mody.

Jakie tegoroczne trendy zostaną z nami na dłużej? Które będą wyglądały dobrze i świeżo również w następnych sezonach?

trendy wnętrz mieszkania

Szukasz zabawek do pokoju dla dziecka? Zobacz sklep kreatywne dziecko.

Geometria, czyli ponadczasowa moda na czasie

Geometria jest dość uniwersalnym elementem wystroju wnętrz, który od lat nie wychodzi z mody i, w takiej lub innej formie, wraca co sezon. Również w tym roku wzory w kwadraty, trójkąty i inne figury geometryczne są chętnie używane w wystroju wnętrz. Projektanci chętnie sięgają zarówno po wielkoformatowe elementy w tym klimacie, takie jak płytki podłogowe i ścienne, tapety i tapiserie – wielki powrót w 2020 przeżywają tkaniny dekoracyjne wieszane na ścianach, jak i drobniejsze elementy wnętrzarskie, takie jak stoliki, uchwyty i dywany w geometryczne wzory. Trzeba uczciwie stwierdzić, że ten rodzaj zdobień cechuje ogromny uniwersalizm; geometria idealnie zgrywa się z nowoczesnymi, modernistycznymi wnętrzami jak i bardziej klasycznymi i stonowanymi stylami. Pasuje zarówno do stonowanych kolorów ziemi, które w fantastyczny sposób ożywia, jak i w krzykliwy sposób tworzy ciekawe kompozycje rodem z obrazów Mondriana z wyrazistymi kolorami, takimi jak granat czy burgund.

Trendy kolorystyczne w wystroju wnętrz

Poza wspomnianymi barwami ziemi, takimi jak brązy i delikatne żółcie, w tym sezonie warto również postawić na wyraźną i butelkową zieleń, kojarzące się z roślinnością i byciem eko. Wielką popularnością cieszą się pastelowe barwy – te z sypialni i salonów, w których dotychczas często były zamykane, coraz częściej przechodzą do kuchni, rozlewając się na blaty i fronty szafek.

Jednak również w pozostałych częściach mieszkania sprawdzą się doskonale. Najczęściej wybierane pastelowe barwy to delikatny błękit i pudrowy róż.

Z geometrycznymi wzorami świetnym wyborem będzie postawienie na wyraźne kontrasty. Są one czymś wspólnym dla każdego odłamu trendów dominujących w wystroju wnętrz w 2020 roku, dlatego też świetnie wygląda zarówno zestawienie nowoczesnych, geometrycznych zdobień z bardziej klasycznymi, jak i postawienie na zestawienia ze sobą dwóch mocnych barw.

Sprawdzi się tutaj zarówno klasyczne i wiecznie modne Black and White, jak i bardziej odważne wybory, takie jak zestawianie delikatnych barw pastelowych z wyrazistymi i mocnymi kolorami.