• Active Topics 

Smolec scieżka rowerowa na ul. Chłopskiej

Tematy związane z okolicą Smolca
zirkoro
Posty: 4

Smolec scieżka rowerowa na ul. Chłopskiej

Postautor: zirkoro » 21 sie 2017, 11:43

Sprawa ścieżki jest przesadzana, ale co dalej, bo zostanie zakończona przy granicy gminy... W tej sytuacji jako mieszkańcy Smolca musimy "wymusić" na władzach Gmin i Wrocka wcielenie tej trasy do infrastruktury rowerowej Wrocławia. Proszę o propozycje co możemy w tej sprawie zrobić?

zenok
Posty: 3

Re: Smolec scieżka rowerowa na ul. Chłopskiej

Postautor: zenok » 11 wrz 2017, 12:55

Na początek apelować do władz przez radnych Smolca.

ZenonK56
Posty: 4

Re: Smolec scieżka rowerowa na ul. Chłopskiej

Postautor: ZenonK56 » 27 sty 2018, 22:03

Smolec najprościej połączyć z Wrocławiem poprzez budowę 130 metrowej ścieżki rowerowej łączącej ul. Chłopską z ul. Rakietową.

Obecnie istnieją już dwa odcinki asfaltu: jeden od ul. Chłopskiej, a drugi od ul. Rakietowej, biegnące wzdłuż AOW (Autostradowa Obwodnica Wrocławia). Oba te odcinki trzeba połączyć brakującym odcinkiem drogi o długości 130 metrów (najlepiej ścieżką rowerową).

Na tym brakującym odcinku jest rów z wodą, dlatego potrzebna jest także wąską kładka pieszo-rowerowa. Dlaczego wąską ? – bo jak będzie szeroką to cała parą pójdzie w gwizdek, bo tą drogą zaczną także jeździć samochody.

Mapę pokazującą rowerowe połączenie Smolca z ścieżkami rowerowymi i drogami o uspokojonym ruchu we Wrocławiu można zobaczyć po adresem:
https://www.flickr.com/photos/zenon_k56 ... 057683831/
(Ten adres należy wkleić do jakieś przeglądarki)

Pozdrowienia,

Zenon_K56

Rekor88
Posty: 5

Re: Smolec scieżka rowerowa na ul. Chłopskiej

Postautor: Rekor88 » 28 sty 2018, 14:29

wiecie jakie jest stanowisko UM Kąty w tej sprawie?

ZenonK56
Posty: 4

Re: Smolec scieżka rowerowa na ul. Chłopskiej

Postautor: ZenonK56 » 07 lut 2018, 15:44

Nie wiem co na to UM, ale dowiedziałem się że pas gruntów wzdłuż łącznika AOW to własność Skarbu Państwa, a nie gminy. Przypominałem także sobie że najlepiej stosować stare angielskie powiedzonko "Keep it simple" (nie komplikuj).

Dlatego będąc mieszkańcem Wrocławia, którego wnuki mieszkaja w Smolcu, w ramach WBO zgłosiłem projekt o numerze 170 "Droga dla rowerów wzdłuż ul. Żwirki i Wigury Zachodnia", który zakłada budowę ścieżki rowerowej wzdłuż tej ulicy od granicy Kąt Wrocławskich/Wrocław do łącznika AOW.

Ten projekt zakłada przydłużenie już istniejącą drogi rowerowej.
(Jeżeli ten projekt kiedykolwiek zostanie zrealizowany, to dopiero wtedy należy próbować z przedłużyć drogę rowerową od łącznika AOW do ulicy Rakietowej lub nawet do ul. Granicznej pasami gruntów należących do Skarbu Państwa.

Teraz piłka jest po stronie Wrocławian, którzy we wrześniu będą głosować na projekty WBO (edycji 2018).
Jeżeli wynik głosowania na projekt 170 będzie zerowy albo bardzo niski to projekt nie będzie przyjęty do realizacji.
Jako mieszkaniec Wrocławia, widzący potrzebę drogi rowerowej do Smolca nie jestem w stanie zrobić nic więcej.

ZenonK56
Posty: 4

Re: Smolec scieżka rowerowa na ul. Chłopskiej

Postautor: ZenonK56 » 02 cze 2018, 16:41

Niestety projekt 170 został negatywnie zweryfikowany: https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatels ... ekt,id,170 Adresy w sieci mają to do siebie, że przestają działać. Dlatego poniżej jest treść komentarza UMW (Urzędu Miasta Wrocław) zawarta w w/w adresie:

"Projekt został zweryfikowany negatywnie. Ze względu na brak dostępnego pasa drogowego, inwestycję należałoby zrealizować poza pasem drogowym, po północnej stronie ul. Żwirki i Wigury, w przeważającej części na gruntach nienależących do Gminy i częściowo stanowiących użytki rolne. Ponadto dla odcinka ścieżki biegnącego przy lotnisku brak jest obowiązującego planu miejscowego. W związku z powyższym konieczne byłoby przeprowadzenie procedury ZRID oraz pozyskanie gruntów na rzecz Gminy i odrolnienie, taka procedura przekroczy okres 1 roku oraz maksymalną kwotę dla projektów WBO.
Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 170 i 611"

ZenonK56
Posty: 4

Re: Smolec scieżka rowerowa na ul. Chłopskiej

Postautor: ZenonK56 » 04 cze 2018, 11:35

Mój komentarz:
Każdy trudny problem należy rozwiązywać kolejnymi krokami (etapami). "Dla chcącego nie ma nic trudnego" i gdyby UMW naprawdę chciał coś zrobić w sprawie drogi dla rowerów to można było to zrobić i to w ramach projektu 170, np. poprzez zmianę jego zakresu (zmieniając lub zmniejszając jego zakres).

"Jajowata" (bardzo wybrzuszona) droga do Smolca, po której samochody jeżdżą bardzo pochylone (ma to miejsce zwłaszcza na odcinku m. Wrocław), powinna być zrobiona od nowa (położenie nowej "nie jajowatej" nawierzchni oraz wykonanie odwodnienia drogi).
W ramach modernizacji tej drogi powinny być wybudowane ścieżki rowerowe tam gdzie to możliwe, a tam gdzie to nie możliwe (np. brak planu zagospodarowania , itd) należałoby wykonać drogę i pobocze, które nie mogą być rozdzielone wystającymi ponad poziom drogi krawężnikami, lecz jedynie betonowymi korytkami będącymi na poziomie drogi i pobocza.

Betonowe korytka umożliwiają odpływ wody, a rowerzystom wjazd na pobocze gdy dwa samochody mijają się na wysokości rowerzysty w odległości niebezpiecznej dla rowerzysty. (Rowerzysta nie może uciec na pobocze jeżeli droga posiada pobocze, ale jest ograniczona wystającymi krawężnikami).

Mam nadzieję że remont w/w drogi nastąpi zanim na tej drodze dojdzie do wielu wypadków (w tym do przewracania się samochodów i potrąceń rowerzystów).


Wróć do „Smolec”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość