• Active Topics 

Jaki ekogroszek będzie najlepszy?

Rozmowy o wszystkim i o niczym, czyli luźne rozmowy byle z kulturą.
Konrado

Jaki ekogroszek będzie najlepszy?

Postautor: Konrado » 28 paź 2017, 17:33

Zastanawiam się czy warto kupować ekogroszek z Czech? Oczywiście mam świadomość, że ma mniejszą wartość opałową, ale na cieplejsze dni powinien dać rade. Czy Czeski będzie najlepszym ekogroszkiem na cieplejsze dni, ew zmieszanie z bardziej wartościowym. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

milan

Re: Jaki ekogroszek będzie najlepszy?

Postautor: milan » 03 lis 2017, 22:34

Przy temperaturach powyżej zera węgiel z Czech daje radę bez problemu

krzywy83

Postautor: krzywy83 » 12 lis 2017, 16:08

Po pierwsze - a czemu by nie ;) Ale pytanie trochę za trudne i zbyt ogólne. To tak jakby pytać czy warto kupować ekogroszek z Polski, Rosji, skądkolwiek... Wszystko zależy od konkretnego opału, a raczej od dostawcy, więc w tak ciemno też kupować nie warto i też niczego Ci tu nie zagwarantujemy, że jak kupisz zza granicy, to będzie 10/10. Postaraj się poszukać jakiejś czeskiej giełdy opału w sieci - takiej, która umożliwia ocenianie dostawców albo udostępnia liczbę zamówień i tym się kieruj... No chyba, że czeski ekogroszek już tak po prostu z zasady jest magicznie najlepszy i ja o czymś nie wiem :D

ceron

Postautor: ceron » 14 lis 2017, 00:25

Proponuje workowany, bo wtedy będziesz wiedział co i ile kupujesz.

wojteko

Postautor: wojteko » 24 lis 2017, 10:40

jako, że czeski ekogroszek ma niżesz wartości opałowe, czyli 20-21 Mjkg to trudno go porównywać do wysokokalorycznych. Warto również wiedzieć, że wartość opałowa czeskiego ekogroszku jest niższa od średnio energetycznego polskiego ekogroszku ( 26 MJkg) o jakieś 20%, a cenę ma niższą o 30-40%. W tej relacji chyba warto kupić czeski ekogroszek. Wszystko zależy od tego czy chcemy kupić trochę więcej opału i wyrzucić więcej popiołu w zamian za niższe koszty ogrzewania.

reszka

Postautor: reszka » 05 gru 2017, 17:44

ja kupuję niedaleko miejsca zamieszkania, dobry, workowany, nie narzekam

Rikoro67

Postautor: Rikoro67 » 19 gru 2017, 10:19

Czeski ekogroszek też jest dobry, ale jak pisano wyżej ma niższe wartości opałowe. W praktyce, albo wrzucamy go więcej, albo użytkujemy na cieplejsze dni. Niestety ceny ekogroszku workowanego z polskich kopalń regularnie wzrastają, a to kieruje wielu do szukania alternatywy. Przy takich zmianach należy zmienić również przyzwyczajenia o jakości palenia.
Zawsze warto brać więcej

Awatar użytkownika
radek84

Postautor: radek84 » 21 gru 2017, 18:44

Wiele zależy od rodzaju kotła grzewczego. Oczywiście również samej instalacji czy mocy grzewczej jaką chcemy uzyskać.
Dla pewnego rodzaju ludzi miłość zaczyna się od czegoś zupełnie drobnego, od głupstwa. Albo nie zaczyna się wcale.

Awatar użytkownika
Trinity

Postautor: Trinity » 25 gru 2017, 13:12

Znakomicie! Dzięki wielkie za sprawdzone porady w tym obszarze tematycznym :) Z całą pewnością mi się przydadzą :)
Nie można wymazać ani zmienić historii. To byłoby równoznaczne z zabiciem siebie samego.

Rekor88

Postautor: Rekor88 » 28 sty 2018, 14:16

czeski ekogroszek jest dobry na cieplejsze dni lub do CWU

Wróć do „Wolne Polaków rozmowy”