• Active Topics 

Biuro rachunkowe czy księgowa plusy i minusy

Rozmowy o wszystkim i o niczym, czyli luźne rozmowy byle z kulturą.
irenek

Biuro rachunkowe czy księgowa plusy i minusy

Postautor: irenek » 26 wrz 2017, 10:14

Kiedy Waszym zdaniem warto myśleć o własnej księgowej, a może wystarczy zewnętrzna księgowa?

MMKR

Re: Biuro rachunkowe czy księgowa plusy i minusy

Postautor: MMKR » 10 paź 2017, 08:01

Wydaje mi się, że w każdym przypadku i na każdym poziomie firmy - nawet tym początkowym. Takie sprawy trzeba zlecać specjalistom, żeby móc samemu skupić się na najważniejszych czynnościach w firmie czyli rozwoju.
Osobiście korzystam od lat z M&M Księgi Rachunkowe - link http://www.ksiegi-rachunkowe.com
Najważniejsze to dobór odpowiednich ludzi.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tappireks9

Postautor: tappireks9 » 26 paź 2017, 18:01

Ja bym popytał na ten temat znajomych. Moim zdaniem to się naprawdę bardzo dobrze sprawdza :)
Jeśli wystarczająco długo patrzy się na deszcz i nie myśli o niczym, człowieka stopniowo ogarnia uczucie, że jego ciało się uwalnia, otrząsa z rzeczywistości świata. Deszcz ma hipnotyzującą moc.

krzywy83

Postautor: krzywy83 » 12 lis 2017, 16:05

A ja bym popytał nie znajomych o ten temat, a o same poszukiwanie pracy w charakterze księgowej. Z autopsji wiem, że ktoś znany/zaufany/ogarnięty wewnątrz firmy to dobre rozwiązanie ;) A jeśli takowej nie znajdziesz, to wtedy nie brałabym byle kogo tylko faktycznie zleciła outsourcingowo jakiemuś biurowi rachunkowemu. Biuro to teoretycznie mniejsze koszty, łatwiej zwolnić i łatwiej nawiązać współpracę niż w przypadku księgowej, której już damy umowę o pracę, no i w takim biurze mają kilka osób, więc teoretycznie mają razem więcej umiejętności, które mogą zaoferować i więcej naszych problemów rozwiązać. My nie musimy się już tym zajmować, oni sobie to robią, a my skupiamy się na swoim, czyli na biznesie. Ale ryzyko oczywiście jest duże - zarówno wizerunkowe, jak i takie, że jednak dzielimy się poufnymi informacjami na zewnątrz. Niby są te wszystkie umowy, ale różnie bywa ;) Spróbuj znaleźć kogoś wśród tych, których znasz, może akurat ktoś będzie szukał pracy albo znajomy będzie miał do polecenia jakąś księgową z wieloletnim doświadczeniem. Powodzenia!

Wróć do „Wolne Polaków rozmowy”